Měla to být odpověď na Facebook a další sociální sítě. Nyní Google+ končí, bude jen pro korporátní klienty

Měla to být velká odpověď Googlu na vznik sociálních sítí, místo toho se z něj stal jeden z největších neúspěchů této internetové firmy. Řeč je o síti Google+, která definitivně končí pro běžné uživatele, zůstane ale v provozu jen pro korporátní klienty.

Mountain View Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo sociální sítě Google+ | Zdroj: Pixabay | CC0 Creative Commons,©

Společnost Google uvedla, že je složité síť udržovat, a poukázala na aktuální problém. Tím je nedávná krádež dat z této sítě. Firma zveřejnila, že měla chybu v zabezpečení svého programátorského přístupu, takzvaného API, pomocí kterého mohli vývojáři aplikací získat informace nejen o uživatelích, kteří jim to výslovně povolili, ale také o všech jejich přátelích.

Umělá inteligence bude předpovídat záplavy v Indii. Podle Googlu to pomůže chránit životy

Číst článek

Chybu společnost Google zveřejnila až poté, co na ní upozornil Wall Street Journal. Ten také uvedl, že společnost o ní věděla delší dobu a rozhodla se ji nezveřejnit proto, že se podobala případu Facebooku a Cambridge Analyticy.

Společnosti by tak hrozilo, že se stane předmětem vyšetřování amerického Senátu podobně jako Mark Zuckerberg. Podle Wall Street Journal se tak mohly třetí strany dostat až k půl milionu účtům uživatelů sociální sítě.

Síť Google+ vznikla v roce 2011, aby zajistila oddělení různých druhů přátel a umožňovala také jednostranné přátelské vztahy. Uživatel měl možnost odebírat něčí příspěvky, aniž by to ten druhý musel nutně potvrdit.

Síť se ale nikdy nestala u uživatelů populární a jak sám Google v oznámení uznává, služba je vhodná jen pro korporátní klienty. Pro ty zůstává Google+ v provozu.

Jakub Lucký, Tomáš Havlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme