Google na trhu nositelné elektroniky. Za 2,1 miliardy dolarů kupuje výrobce chytrých hodinek Fitbit

Americká internetová společnost Google koupí za 2,1 miliardy dolarů (přibližně 48 miliard korun) výrobce chytrých hodinek a náramků Fitbit. Hodlá tak vstoupit na rychle rostoucí trh nositelné elektroniky. Fitbit v pátek potvrdil dřívější informace médií, že od dceřinné společnosti amerického Aplhabetu obdržel nabídku převzetí. Ta jej hodnotí o 19 procent výše, než za kolik se prodávaly jeho akcie v závěru čtvrtečního obdchodování na burze.

San Francisco Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Se zájmem Googlu vzrostly akcie Fitbit přibližně o 40 procent | Foto: Hannah McKay | Zdroj: Fotobanka Unsplash

Fitbit uvedl, že za jednu akcii mu Google nabízí 7,35 dolaru. Od pondělní zprávy agentury Reuters, že Google má o tohoto průkopníka fitness náramků zájem, vzrostly akcie Fitbit asi o 40 procent.

Nejcennější značkou podle Interbrandu zůstává Apple. Na stupních vítězů jej doplnil Google a Amazon

Číst článek

Google se připojil k ostatním technologickým firmám, jako je Apple nebo Samsung, a vyvíjí chytré telefony. V odvětví nositelné elektroniky ale zatím neměl co nabídnout.

Barevné náramky Fitbitu umožňují uživatelům sledovat fyzickou aktivitu a zdravotní stav. Poskytují například informace o srdečním tepu či spálených kaloriích a lze je synchronizovat s chytrým mobilním telefonem. V tomto odvětví ale vzrůstá konkurence, například od čínské společnosti Xiaomi.

Pokud jde o dražší fitness hodinky, nedaří se Fitbitu držet krok s Apple Watch. V letošním druhém čtvrtletí tak společnost vykázala při tržbách 313,6 milionu dolarů (7,2 miliardy korun) ztrátu téměř 36 milionů dolarů (824 milionů korun).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme