Soukromé zprávy na Gmailu mohou číst i cizí lidé. ‚Záleží na uživatelském nastavení,‘ brání se Google

Ke zprávám v e-mailové schránce od Googlu se může dostat cizí člověk. Píše o tom server BBC s tím, že informaci potvrdil i přímo Google. Vše je ale podle společnosti záležitostí uživatelského nastavení.

Mountain View/Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo společnosti Google. Ilustrační foto. | Zdroj: Reuters

Nejmenovaná technologická firma listu Wall Street Journal potvrdila, že měla přímo určené zaměstnance, kteří osobně pročítali soukromé zprávy uživatelů. Na základě získaných informací pak například projektovali webové aplikace.

Google podle serveru BBC ale zdůrazňuje, že podobné praktiky nejdou proti jeho obchodní politice. Odpovědnost za zpřístupnění soukromých zpráv třetím stranám prý nesou sami uživatelé.

Často totiž sami z nepozornosti udělí s přístupem ke zprávám souhlas, například tím, že si propojí e-mail s nějakou externí službou či aplikací. Podle firmy je nutné kontrolovat smluvní podmínky aplikací i uživatelská nastavení.

Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme