Google natáhne pod Atlantikem kabel. Propojí tisíce kilometrů vzdálenou Evropu s Amerikou

Transatlantický kabel patřící Googlu by měl být v provozu od roku 2020. Společnosti umožní rychlejší přenos dat mezi Amerikou a Evropou. Kabel povede z Virginia Beach na francouzské pobřeží Atlantiku a bude prvním transatlantickým kabelem, který patří jediné netelekomunikační společnosti.

Virginia Beach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dunant bude prvním transatlantickým kabelem, který patří jediné netelekomunikační společnosti. | Foto: Google | Zdroj: businessinsider.com

Společnost pojmenovala kabel Dunant po Henrym Dunantovi, který byl prvním držitelem Nobelovy ceny míru a zakladatelem Červeného kříže, napsal server Business Insider.

Google končí s vývojem technologií pro vojenské drony. Jejich nápady už nesmějí člověku ubližovat

Číst článek

„Dunant přidá síťovou kapacitu přes Atlantický oceán, čímž doplní jednu z nejvytíženějších tras internetu, a podpoří růst Google Cloudu,“ napsala na svůj blog Jayne Stowellová, strategická vyjednavačka globální infrastruktury Googlu.

Dunant bude prvním transatlantickým kabelem, který patří jediné netelekomunikační společnosti a zároveň bude druhým soukromým kabelem společnosti Google. První se jmenuje Curie, propojuje Los Angeles a Chile a bude v provozu v roce 2019.

Podmořské kabely bývají většinou stavěny konsorcii společností. V roce 2016 se například spojili Google a Facebook a postavili téměř 13 000 kilometrů dlouhý kabel mezi Los Angeles a Hong Kongem.

Google v současnosti začal stavět i své vlastní kabely, díky nimž může získat výhodu nad konkurenty, protože bude mít úplnou kontrolu nad kapacitou a také trasou kabelu.

mat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme