Google natáhne pod Atlantikem kabel. Propojí tisíce kilometrů vzdálenou Evropu s Amerikou

Transatlantický kabel patřící Googlu by měl být v provozu od roku 2020. Společnosti umožní rychlejší přenos dat mezi Amerikou a Evropou. Kabel povede z Virginia Beach na francouzské pobřeží Atlantiku a bude prvním transatlantickým kabelem, který patří jediné netelekomunikační společnosti.

Virginia Beach Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Google postaví první soukromý kabel vedoucí pod Atlantikem.

Dunant bude prvním transatlantickým kabelem, který patří jediné netelekomunikační společnosti. | Foto: Google | Zdroj: businessinsider.com

Společnost pojmenovala kabel Dunant po Henrym Dunantovi, který byl prvním držitelem Nobelovy ceny míru a zakladatelem Červeného kříže, napsal server Business Insider.

Google končí s vývojem technologií pro vojenské drony. Jejich nápady už nesmějí člověku ubližovat

Číst článek

„Dunant přidá síťovou kapacitu přes Atlantický oceán, čímž doplní jednu z nejvytíženějších tras internetu, a podpoří růst Google Cloudu,“ napsala na svůj blog Jayne Stowellová, strategická vyjednavačka globální infrastruktury Googlu.

Dunant bude prvním transatlantickým kabelem, který patří jediné netelekomunikační společnosti a zároveň bude druhým soukromým kabelem společnosti Google. První se jmenuje Curie, propojuje Los Angeles a Chile a bude v provozu v roce 2019.

Podmořské kabely bývají většinou stavěny konsorcii společností. V roce 2016 se například spojili Google a Facebook a postavili téměř 13 000 kilometrů dlouhý kabel mezi Los Angeles a Hong Kongem.

Google v současnosti začal stavět i své vlastní kabely, díky nimž může získat výhodu nad konkurenty, protože bude mít úplnou kontrolu nad kapacitou a také trasou kabelu.

mat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme