Google se potýkal s masivním výpadkem. Nefungovaly služby jako Gmail, YouTube nebo Disk

Google se potýkal s masivním výpadkem svých služeb. K obnovení došlo podle Googlu v pondělí krátce před 14.00. Nefungovala například e-mailová služba Gmail nebo streamovací YouTube. Problémy se službami amerického giganta hlásili uživatelé z celého světa.

Praha (Aktualizováno: 14:11 14. 12. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Google | Foto: Dado Ruvic | Zdroj: Reuters

Google na své stránce zaktualizoval údaje o obnovení služeb před 14.00.

„Funkčnost služby Gmail již byla pro některé uživatele obnovena. Úplné zprovoznění pro všechny uživatele očekáváme v nejbližší době. Upozorňujeme, že se jedná o rámcový odhad, který se může změnit. Uživatelé se nemohou přihlásit k Gmail,“ stálo na webu Google Workspace před úplným obnovení služeb.

Podle služby Down Detector nejvýraznější výpadek po poledni zaznamenala západní Evropa, dále východní pobřeží Spojených států nebo Japonsko.

Mluvčí Google ČR Alžběta Houzarová pouze bez dalších podrobností řekla, že firma o výpadku ví a řeší jej.

Portál YouTube fungoval částečně v anonymním okně, tedy pro nepřihlášené uživatele. Některým tuzemským uživatelům nešel podle serveru Lupa.cz vyhledávač Google nebo Google Docs.

Výpadky služeb Google měli vliv i na aplikace propojené s jejich službami. Například na česká eRouška, která využívá Google Cloud, byla dočasně také nefunkční.

Vypadly služby Google Cloudu, které eRouška používá. Díky tomu nefungují některé části eRoušky (například aktivace nových zařízení). Vlastní skenování okolí by mělo fungovat i nadále.

O změnách budeme informovat.

13:23 – 14. 12. 2020

9 47

Srpnový výpadek

Služby společnosti Google postihl výpadek také například letos v srpnu. Uživatelé hlásili problémy s elektronickou poštou Gmail, ale i například s nahráváním souborů Google Drive. Podle serveru DownDetector patřila k nejvíce zasaženým oblastem Evropa, především pak Francie, Německo, ale i středoevropské státy včetně Česka.

Výpadek služeb, který trval hodinu a půl, postihl Google i v listopadu 2016. Týkal se zejména Česka a Slovenska. Problémy vznikly v důsledku údržby části sítě.

ban, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme