Tady se piloti učí létat. Navštivte s námi místa, kam se běžný smrtelník nedostane

Denně jim svěří své životy do rukou tisíce lidí. Piloti proto musí pracovat rychle a přesně, protože každá chyba může stát životy cestujících. I proto mají ve společnosti Czech Aviation Training Centre (CATC), která sídlí v blízkosti pražského letiště Václava Havla, několik leteckých simulátorů. Na nich se učí budoucí piloti z celého světa.

Kamera 360° Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Než piloti poprvé usednou do velkého dopravního letadla a začnou přepravovat cestující po celém světě, musí absolvovat hodiny výcviku na trenažerech. Ty nejmodernější vypadají jako velké neforemné bílé krabice na hydraulických pístech.

Post from RICOH THETA. - Spherical Image - RICOH THETA

Uvnitř všech naleznete přesnou kopii kokpitu daného typu stroje. Místo oken jsou ale simulátory vybaveny obrazovkami. Společně s písty, na kterých se celá kabina pohybuje, tak vytvářejí dokonalou iluzi skutečného letu.

Post from RICOH THETA. - Spherical Image - RICOH THETA

Na těchto simulátorech se v CATC učí létat budoucí piloti například z Itálie, Vietnamu, Ruska nebo Malajsie. Kromě výcviku simulátory slouží i filmařům. Natáčí se zde filmy i reklamy.

Post from RICOH THETA. - Spherical Image - RICOH THETA

Starší simulátory nejsou pohyblivé. V některých případech se jedná „jen" o počítače, nebo palubní desku z letadla, jindy jde ale o celou maketu přední části letadla, která je obklopená velkými plátny, na které je pilotům promítán pohled z oken.

Post from RICOH THETA. - Spherical Image - RICOH THETA

Piloti se ale musí stejně jako letušky a stevardi naučit, jak jednat v případě krize. Proto je tréninkový areál CATC vybavený dvěma trupy letadel, které slouží pro výcvik evakuace cestujících po nafukovacích skluzavkách, a místností, kde se posádky učí, jak uhasit požár na palubě letadla.

Post from RICOH THETA. - Spherical Image - RICOH THETA

Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme