Americká vláda varuje před používáním zařízení od čínské firmy Huawei, obává se především špionáže

USA doporučuje svým spojencům, aby nepoužívali zařízení od čínské společnosti Huawei. Informuje o tom Wall Street Journal s tím, že Spojené státy se obávají především špionáže. Vláda ve Washingtonu se svým varováním oslovuje hlavně poskytovatele internetového připojení.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Huawei smartphone

Huawei smartphone | Foto: Oficiální stránky společnosti Huawei

Washington podle Wall Street Journal oslovil především firmy z Německa, Japonska nebo Itálie, kde mají Spojené státy své základny. Ty pro část komunikace používají i běžné komerční linky. Podle sinologa Filipa Jirouše z projektu Sinopsis nejsou Američané jediní, kdo před firmou Huawei varuje.

„Před používáním výrobků od firem jako je Huawei dlouhodobě odrazuje i česká kontrarozvědka,“ řekl Radiožurnálu Jirouš.

Americké tajné služby před zařízeními od firmy Huawei varovali už dříve. V únoru letošního roku například tajné služby CIA a NSA varovali americké občany, aby nepoužívali mobily od této společnosti.

Na výzvy agentury Reuters o komentář k článku společnost Huawei nereagovala. Podle technologického serveru The Verge její představitelé pouze zveřejnili prohlášení, v němž vyjádřili své překvapení.

Jakub Lucký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme