Královna na Instagramu. Alžběta II. zveřejnila svůj první příspěvek

Britská královna Alžběta II. se jediným příspěvkem stala Instagramovou hvězdou. 92letá panovnice uveřejnila na profilu britské královské rodiny zprávu z návštěvy londýnského Vědeckého muzea. Ve svém příspěvku se pozastavila nad dopisem, který v polovině 19. století poslal britský matematik Charles Babbage tehdejší královně Viktorii a jejímu manželovi.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská královna Alžběta II. se jediným příspěvkem stala Instagramovou hvězdou | Foto: Kirsty Wigglesworth | Zdroj: Reuters

„Dnes, když jsem navštívila Vědecké muzeum, jsem se zájmem objevila dopis z Královských archivů napsaný v roce 1843 mému pra-pra-pradědečkovi princi Albertovi,“ napsala královna. Upozornil na to server Royal Central.

Britská královská rodina čelí nenávistným komentářům, vydala pravidla chování na sociálních sítích

Číst článek

„Charles Babbage, uznávaný jako první počítačový průkopník, vyvinul „diferenční stroj,“ jehož prototyp mohl princ Albert spatřit v červenci roku 1843,“ pokračuje královna.

„V dopise Babbage popsal královně Viktorii a princi Albertovi svůj vynález „analytického stroje“, na jehož základě vytvořila Ada Lovelace, dcera lorda Byrona, první počítačové programy.“

„Dnes jsem měla možnost dozvědět se něco o dětských programovacích iniciativách a zdá se mi příhodné, že dnes zveřejňuji tento instagramový příspěvek o Vědeckém muzeu, které dlouhodobě podporuje technologie a inovaci a inspiruje novou generaci vynálezců,“ dokončila svůj příspěvek Alžběta II.

Královna osobně odeslala příspěvek z telefonu přímo ve Vědeckém muzeu v Londýně. Panovnice dlouhodobě patří k fanouškům technologií, v roce 2014 odeslala svůj první tweet, v roce 1976 svůj první e-mail.

Adam Doksanský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme