Instagram bez lajků? Sociální síť bude testovat verzi, která má ze sítě udělat méně soutěživé prostředí

Sociální síť Instagram chce začít testovat verzi své aplikace, ve které se u příspěvků v hlavním newsfeedu nebude zobrazovat, kolikrát jim uživatelé dali takzvaný lajk – označení „líbí se mi“. Krok má přispět k tomu, aby se uživatelé při sdílení obsahu na síti cítili pod menším tlakem.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Instagram (ilustrační foto)

Průzkum z roku 2017 Instagram zařadil mezi pět sociálních sítí s nejhorším vlivem na mentální zdraví a celkovou životní pohodu. Ilustrační foto | Zdroj: Pixabay | Licence Pixabay,©

„Chceme, aby se lidé méně starali o to, kolik lajků na instagramu dostanou, a trávili více času s lidmi, na kterých jim záleží,“ citoval šéfa Instagramu Adama Mosseriho časopis Time.

Uživatelé stále uvidí jména těch, kteří jejich příspěvky označili lajkem, ale jejich počet nebude zobrazen přímo pod sdíleným příspěvkem. Údaj uvidí pouze jeho autor.

Facebook ukládal nezašifrovaná hesla i uživatelů Instagramu. Jde o miliony lidí

Číst článek

Úterní oznámení navazuje na designové změny z minulého roku, které upozaďují počet sledujících.

„Nechceme Instagram chápat jako soutěž, chceme z něj udělat prostředí, ve kterém jsou uživatelé méně pod tlakem, dodal Mosseri.

Úzkost a deprese

Time také připomíná průzkum z roku 2017, který Instagram zařadil mezi pět sociálních sítí s nejhorším vlivem na mentální zdraví a celkovou životní pohodu.

Průzkum síť spojuje s vysokou hladinou úzkosti u uživatelů, depresemi, šikanou a takzvaným FOMO (z anglického fear of missing out, strachu ze zmeškání).

Návrh na odstranění „počítadla lajků“ také odstartoval diskuze o tom, do jaké míry ovlivní marketingovou stránku používání Instagramu. Spolupráce navazované mezi značkami a uživateli jsou často postaveny právě na sledování počtů fanoušků a množství interakcí, které účty generují.

dbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme