Miliony procesorů Intel mají pravděpodobně bezpečnostní chybu. Oprava zřejmě sníží výkon až o 30 procent

Počítačové procesory Intel x86 pravděpodobně mají závažnou bezpečnostní chybu. Její oprava pomocí aktualizace operačního systému prý zpomalí miliony počítačů. Píše o tom agentura Reuters s odvoláním na technologický server The Register.

Sacramento Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Společnost Intel je novým partnerem Mezinárodního olympijského výboru. | Foto: Reuters | Zdroj: Reuters

Bezpečnostní chyba se údajně týká všech operačních systémů. Není ale úplně jasné, jak by se měla projevovat.

Změna softwaru a levnější výměna baterie. Apple se omluvil za zpomalování starších iPhonů

Číst článek

Počítačoví experti serveru The Register z dostupných informací vyvodili, že chyba umožní běžným počítačovým aplikacím přístup k paměti jádra operačního systému, což znamená riziko zneužití hackery.

Procesory Intel x86 mají miliony počítačů starých kolem 10 let a oprava bezpečnostní chyby zřejmě sníží jejich výkon až o 30 procent.

Operační systémy Linux a Apple už aktualizace softwaru pro počítače s procesory x86 začaly vydávat, Microsoft je zveřejní v úterý. Společnost Intel se k tomuto problému zatím oficiálně nevyjádřila.

Marie Štenglová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme