Změna softwaru a levnější výměna baterie. Apple se omluvil za zpomalování starších iPhonů

Technologická společnost Apple, která čelí několika žalobám kvůli snižování výkonu starších zařízení iPhone, se prostřednictvím svých webových stránek omluvila a oznámila snížení ceny za výměnu baterie. Změní také software, aby uživatel viděl, v jaké reálné kondici jeho baterie je.

Cupertino (Spojené státy) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: Peter Nicholls | Zdroj: Reuters

Cena pozáruční výměny baterie v modelech iPhone 6 (a novějších) se tak od příštího měsíce snižuje ze 79 dolarů na 29 dolarů (asi 630 Kč). Operační systém iOS zaktualizuje společnost tak, aby uživatel měl k dispozici informaci, v jakém stavu je baterie přístroje a zda to ovlivňuje výkon telefonu.

Podle žalob společnost podvedla své zákazníky, když záměrně snižovala výkon některých starších telefonů iPhone. Apple však tvrdí, že důvodem je snížení spotřeby energie kvůli zhoršujícímu se stavu baterie a že zpomalování telefonů má prodloužit jejich životnost.

Starší baterie nemusejí být schopny dodávat telefonu při plném výkonu procesoru požadovaný elektrický proud. Firma proto provedla úpravy ve svém operačním systému iOS, které při problémech s baterií snižují energetické nároky a mohou způsobit zpomalování procesoru.

Společnost nyní popřela, že kdy učinila cokoliv, aby úmyslně zkrátila životnost výrobku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme