iPhone slaví 10 let. Podívejte se, jak se od svých prvopočátku změnil

Skleněný displej, dotyková obrazovka, jen jedno tlačítko a znak nakousnutého jablka. Chytré mobilní telefony od společnosti Apple jsou na trhu již 10 let. V roce 2007 první iPhone představil tehdejší šéf firmy Steve Jobs. Za poslední dekádu se Iphonů po celém světě prodalo přes miliardu a 200 milionu kusů. Nový model, iPhone 8 by měla společnost představit nejpozději v říjnu.

San Francisco Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Když se objevil první iPhone, byla to velká revoluce, i když se to spíš ukázalo až v dalších letech, než přímo v roce 2007," uvedl ve vysílání Radiožurnálu Jan Matura, redaktor serveru Mobil iDnes.

Apple se prakticky každé čtvrtletí v počtu prodaných smartphonů přetahuje se společností Samsung. Podle Matury ale Apple prodává dražší telefony, a proto je z toho hlediska jednička. Po iPhonu 7 a 7 Plus teď svět netrpělivě očekává další generaci chytrých telefonů.

„Novinek asi ještě může být hodně. S novým iPhonem 8 se spekuluje o tom, že by měl mít telefon čtečku otisků prstů přímo v displeji. O to se ovšem snažili i jiní výrobci, je to ale technologicky velmi komplikované," dodal Matura.

Iphony jsou pro firmy Apple velmi důležité. Jen v loňském roce se prodej těchto chytrých telefonů podílel na tržbách společnosti dvěma třetinami.

Dominika Píhová, Barbora Kladivová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme