V Itálii je opět dostupný chatovací systém ChatGPT. Firma vyřešila problémy se sbíráním osobních údajů

V Itálii je opětovně dostupný populární chatovací systém ChatGPT založený na umělé inteligenci. V pátek to oznámila společnost OpenAI, která systém vytvořila. Dodala, že se jí podařilo „vyřešit či vysvětlit“ problémy, na které poukázal italský úřad pro ochranu osobních údajů.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chatovací systém ChatGPT (ilustrační foto)

V Italii na začátku dubna nařídili zastavit provoz ChatGPT kvůli podezření z nezákonného shromažďování osobních dat (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Úřad na začátku dubna nařídil provoz systému ChatGPT v Itálii zastavit kvůli podezření z nezákonného shromažďování osobních údajů uživatelů. Vyjádřil mimo jiné pochybnosti ohledně toho, jak OpenAI kontroluje věk uživatelů.

ChatGPT má primitivní mozek, musíte mu lichotit. Občas působí ‚sjetě‘

Číst článek

Posléze úřad představil podmínky pro obnovení provozu systému. Požadoval například, aby firma na svých internetových stránkách zobrazovala upozornění, v němž vysvětlí metody a logiku zpracování údajů, a předložila plán na zavedení systému ověřování věku, který bude muset umět vyloučit, aby měli ke službě přístup lidé mladší 13 let či nezletilí bez souhlasu rodičů.

Úřad dříve poukázal na to, že ChatGPT je nejpoužívanějším chatovacím robotem na světě a že v březnu unikly informace o jeho uživatelích.

Evropská policejní organizace Europol zároveň varovala, že by zločinci mohli využít ChatGPT a další chatovací roboty k podvodům a dalším kriminálním aktivitám.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme