Kabriotramvaj v Praze? Vybírá se vůz, který přijde o střechu. Po mazačce do ulic vyrazí další speciál

Prahou by už brzy měla jezdit vyhlídková kabriotramvaj. Dopravní podnik hlavního města Prahy potvrdil serveru iROZHLAS.cz schválení projektu. Přesné datum však zatím není dané.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kabriotramvaji v německém Lipsku chybí boční okna a má průhlednou střechu. Je možné, že pražská verze bude obdobná | Foto: Manfred Liese | Zdroj: Repro YouTube

„Během prázdnin by mělo dojít k zařazení projektu do investičního plánu a zároveň se začne připravovat technické provedení kabriotramvaje,“ řekla serveru iROZHLAS.cz mluvčí dopraního podniku Aneta Řehková.

Podle Řehkové představenstvo firmy projekt "tramvaje bez střechy" už na konci května. Kdy ale odlehčená souprava poprvé vyjede, nebyla schopná říci.

Podle serveru MHD86, který na záměr upozornil, se už dokonce vybírá konkrétní vůz, která bude na kabriolet přestavěna.

Podobné tramvaje jezdí třeba v německém Lipsku. Těm chybí boční okna a mají průhlednou střechu. Je možné, že pražská verze bude obdobná.

V Praze je zatím největší atrakcí na kolejích takzvaná mazací tramvaj, která se stará o údržbu kolejiště. Na facebookové stránce, která je jí věnována, má přes deset tisíc fanoušků. Populární se také stalo selfie s mazačkou.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme