Konec dopravním kolonám. Elon Musk přišel s nápadem, jak ulehčit dopravě

Elon Musk v pátek odhalil svoji vizi, jak předejít velkým dopravním kolonám a ucpaným městům. Na videu ukazuje počítačovou simulaci sítě podzemních tunelů, které by právě společně s pozemními komunikacemi měly výrazně ulehčit dopravě.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plán na podzemní komunikace odhalil výkonný ředitel společností Tesla a SpaceX Elon Musk během páteční konference TED Talks. Naplnění cíle chce Musk dosáhnout se svojí společností The Boring Company, uvádí CNN.

Řešení, jak se vypořádat s věčnými kolonami, napadl údajně Muska během čekání v dopravní koloně v Los Angeles minulý rok v prosinci. O pár měsíců později tedy představil už první koncept.

Do tunelů by se mohlo vjíždět pomocí autovýtahů, které by byly umístěny po městě. Stejným způsobem by se pak z tunelů dostávalo na povrch. Tím by se ušetřil i prostor, který je potřebný k vjezdu a výjezdu z tunelu.

Díky speciálním výtahům, které by dál přepravovaly automobily v tunelu po kolejích, by The Boring Company mohla dosáhnout i vysoké rychlosti přepravovaných aut.

Americký podnikatel Elon Musk, který mimo jiné vede i automobilku Tesla. | Foto: Web Summit (CC BY 2.0)

Elon Musk je známý především díky svým společnonstem Tesla a SpaceX. Tesla vyrábí elektromobily, které umožňují řidičům zapnout autopilota. SpaceX na sebe přitáhla pozornost, když se jí podruhé podařilo do vesmíru vyslat už jednou použitou raketu.

Lukáš Řezník Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme