Konec jedné éry. Windows ukončí podporu programu Malování

Operační systém už do budoucna nepočítá s aplikací MS Paint známou v Česku jako Malování. Ta přitom do jeho portfolia patřila 32 let, nyní byl grafický editor zařazen mezi funkce, které budou odstraněny nebo nebudou dále vyvíjeny.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Malování skončí ve Windows po 32 letech | Foto: Jan Řápek | Zdroj: Český rozhlas

Malování bylo součástí operačního systému Windows od jeho prvního vydání v roce 1985. Od té doby vždy platilo za neodmyslitelnou součást nabídky Windows.

iPhone slaví 10 let. Podívejte se, jak se od svých prvopočátku změnil

Číst článek

Jeho největší devizou byla jednoduchost. Malování se také stalo jedním z prvních grafických editorů, se kterým se běžní počítačoví uživatelé setkali.

Windows bude nadále obsahovat pomyslného pokračovatele nazvaného Malování 3D (Paint 3D).

Microsoft ukončení Malování oznámil, když vydal seznam aplikací a funkcí, se kterými už do budoucna nepočítá ve své podzimní aktualizaci. Část aplikací ve Windows 10 zmizí úplně, další část pak bude označená jako ukončené. MS Paint se nachází mezi druhou jmenovanou skupinou.

Odstranění tedy zatím není okamžité, Microsoft ale připomíná, že se s Malováním nepočítá do dalších verzí a může být odstraněno.

Podobný osud potkal v minulosti třeba aplikace Outlook Express nebo Reader, které budou integrovány přímo do internetového prohlížeče Microsoft Edge.

jra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme