Přetížený internet. Netflix vyhoví požadavku EU, aby kvůli koronaviru přestal vysílat ve vysokém rozlišení

Streamovací společnost Netflix vyhoví požadavku Evropské unie a sníží kvalitu filmů a seriálů. Krok má pomoci udržet hladké fungování internetu. Ten je přetížen kvůli nárůstu práce z domova i karanténě rodičů a dětí. Omezení bude platit 30 dní, informovala společnost ve čtvrtek. Evropský komisař pro vnitřní trh Thierry Breton krok uvítal.

Brusel Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Internetová televize Netflix

Internetová televize Netflix | Zdroj: Reuters

Společnost uvedla, že v Evropě sníží kapacitu svých služeb asi o 25 procent. „Pan Hastings prokázal silný smysl pro odpovědnost a solidaritu. Budeme neustále v kontaktu, abychom společně sledovali vývoj situace,“ řekl Breton o šéfovi Netflixu.

Na internetovou síť vytváří obrovský tlak videokonference, používání náročných aplikací nebo programů doma, hraní online her nebo právě používání streamovacích služeb.

To znepokojuje evropské úředníky a evropský komisař pro vnitřní trh EU Thierry Breton proto situaci řešil s šéfem Netflixu Reedem Hastingsem. Později Breton napsal na twitter, že žádá společnosti, aby „přepnuly na standardní rozlišení, když HD není nutné“. Pomohou tak podle něj zajistit přístup k internetu pro všechny.

Important phone conversation with @ReedHastings, CEO of @Netflix

To beat #COVID19, we #StayAtHome

Teleworking & streaming help a lot but infrastructures might be in strain.

To secure Internet access for all, let’s #SwitchToStandard definition when HD is not necessary.

20:03 – 18. 03. 2020

345 594

„Komisař Breton správně zdůrazňuje, že je důležité zajistit, aby v této kritické době internet fungoval hladce,“ řekl již dříve pro CNN mluvčí společnosti Netflix a slíbil, že s unií ještě budou jednat. Společnost už podle něj upravuje kvalitu streamovaného obsahu podle dostupné kapacity sítě.

Videokonference, online hry i streamovací služby. Opatření kvůli koronaviru zatěžují internetovou síť

Číst článek

Problémy Facebooku

V České republice je zatím situace internetové sítě dobrá. Jak v úterý informoval server iROZHLAS.cz, většina poskytovatelů internetu registruje nárůst provozu v rozmezí od 20 do 33 procent, na což jsou operátoři připraveni.

Problémy má ale společnost Facebook, jak informoval její zakladatel Mark Zuckerberg. Nárůst provozu je podle něj daleko za nejvytíženějším dnem v roce, tedy Silvestrem. Hlavně telefonáty a videohovory v aplikaci WhatsApp nebo Facebook Messenger stouply na více než dvojnásobek běžného provozu. Koronavirus tak podle něj napíná kapacitu jejich infrastruktury na samé hranice.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme