Kybernetický útok se týkal všech tří miliard našich uživatelů, vzkázala společnost Yahoo

Americká internetová společnost Yahoo v úterý oznámila, že hackerský útok, jehož obětí se stala v roce 2013, se dotkl všech uživatelských účtů, dohromady tří miliard. Loni hovořila o miliardě. Firma dodala, že postižené lidi, kteří ještě o útoku nebyli informováni, kontaktuje e-mailem. Ujistila, že hackeři neukradli hesla ani bankovní údaje.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Internetový vyhledávač a stránka společnosti Yahoo. (Ilustrační snímek)

Internetový vyhledávač a stránka společnosti Yahoo. (Ilustrační snímek) | Foto: Graphic Twister | Zdroj: Fotobanka Smartmockups.com

Firma je nyní majetkem telekomunikační společnosti Verizon. Rozsah kybernetického útoku podle prohlášení Yahoo pomohli odhalit nezávislí experti. „Společnost nadále spolupracuje s vyšetřujícími orgány,“ uvedla firma. Dodala, že podnikla všechny nezbytné kroky k ochraně uživatelů.

Hackeři mohli útokem podle serveru TechCrunch získat z napadených účtů jména, e-mailové adresy, telefonní čísla, data narození, hesla a v některých případech šifrované i nešifrované bezpečnostní otázky a odpovědi na ně.

Server dále uvádí, že pokud jste patřili mezi uživatele Yahoo v roce 2013, měli byste si změnit heslo a bezpečnostní otázky nejen na účtu od Yahoo, ale i na dalších platformách, kde jste k přihlášení používali tento účet.

Cíl dosud největšího hackerského útoku v dějinách nebyl patrně finanční, soudí podle agentury AFP experti.

rez, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme