Na veletrh CES v Las Vegas míří české startupy, představí aplikace pro domácí mazlíčky i seniory

Na největším světovém veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas vystavuje na čtyři tisíce firem z celého světa. Mezi technologickými giganty se snaží prosadit také řada malých startupů. O přízeň investorů se na veletrhu CES uchází také několik českých společností.

Las Vegas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vůbec poprvé bude letos na veletrhu vystavovat také Google. Společnost Amazon odhalí své chytré brýle. Firmy jako Samsung, LG nebo Sony už před zahájením výstavy představily nová zařízení pro letošní rok na tiskových konferencích.

Společnost Nvidia zase odhalila systém pro samořiditelná auta a oznámila spolupráci s německou automobilkou Volkswagen na vývoji elektrického mikrobusu a dalších vozů.

Kromě velkých zavedených značek v Las Vegas vystavuje řada startupů včetně několika českých. „Na letošním ročníku se s podporou CzechInvestu představí čtyři české startupy,“ říká Radiožurnálu Petra Menclová, mluvčí agentury CzechInvest.

„Český startup, který nabízí aplikaci, aby i starší spoluobčané zůstali v dnešním internetovém věku v kontaktu se svými blízkými. Dále aplikaci, která mapuje a hlídá aktivitu domácích mazlíčků a na základě nasbíraných dat může doporučovat jejich tréninkový plán, úpravy příjmu potravy a podobně,“ dodává Menclová.

Další dvě firmy nabízejí designový fotorámeček na digitální snímky i videa a aplikaci na řízení projektů. „Velmi klademe důraz na inovativnost, aby projekt daného startupu vnášel něco nového. Firmy pak mají možnost vejít v kontakt se zahraničními kolegy, zahraničními investory a případnými partnery. Na loňský ročník jsme vyslali také čtyři české startupy. V tuhle chvíli ale nemám konkrétní informace, zda jednali s partnery a uzavřeli partnerství,“ říká Menclová posluchačům Radiožurnálu.

Podle Menclové CzechInvest pomáhá českým startupům nikoliv tím, že by jim dával finanční prostředky, ale pomáhá jim v aktivitách, které jsou pro začátky důležité.

CzechInvest finančně podpořil účast několika českých firem na veletrhu CES, který začíná v úterý v americkém Las Vegas.

Štěpán Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme