Let z New Yorku do Londýna za 4 hodiny a 56 minut. Bouře Sabine pomohla novému leteckému rekordu

Bouře Sabina má na svědomí už jeden rekord – nejrychlejší let přes Atlantik z New Yorku do Londýna. Nově má hodnotu 4 hodiny a 56 minut, uvedl na svém serveru Flightradar24.com. Drží ho nyní Boeing 747-400 společnosti British Airways. K rychlému zdolání cíle pomohlo proudění vzduchu, které přináší do Evropy bouře Ciara, též nazývána jako Sabine.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Průměrná doba letu z New Yorku do Londýna je 6 hodin a 13 minut. Boeing 747-400 překonal rekord společnosti Norweigian Air Shuttle, který vzdálenost uletěl za 5 hodin a 9 minut. Během nedělní noci ale Boeing 747-400 nebyl jediný, pod pět hodin se do Londýna dostala i letadla společnosti Virgin Atlantic.

K rekordu pomohlo takzvané tryskové proudění, což usnadňuje let a snižuje spotřebu paliva. Bouře Sabine přivádí přes severní Atlantik tryskové proudění s větrem o rychlosti větší než 300 kilometrů za hodinu. 

Boeing British Airways se vůči zemi pohyboval největší rychlostí 1328 km/h. U předchozího letu společnosti Norweigan Air Shuttle pomohlo tryskové proudění k dosažení pozemní rychlosti letadla až 1300 km/h.

Barbora Navrátilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme