‚Vyvolávají úzkosti a deprese.‘ Státy USA žalují Facebook a Instagram z poškozování zdraví dětí

Jednačtyřicet z padesáti amerických států zažalovalo společnost Meta kvůli poškozování duševního zdraví dětí. Firma měla manipulativními metodami zaměřenými na nezletilé budovat jejich závislost na facebooku nebo instagramu. Meta měla podle žalob nadřadit co největší zapojení klientů nad jejich bezpečnost v online prostředí.

Od stálého zpravodaje Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Facebook

Desítky amerických států zažalovaly Facebook a Instagram z poškozování zdraví dětí na sociálních sítích (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Na 33 států podalo společnou žalobu u federálního soudu v Kalifornii. Dalších osm států a Kolumbijský distrikt s hlavním městem Washingtonem podaly žaloby u dalších federálních soudů a justičních instancí v jednotlivých státech.

OVĚŘOVNA: Sestřelení vrtulníku v Gaze, nebo v počítačové hře? Falešná videa mají miliony zhlédnutí

Číst článek

Ke kroku se odhodlaly poté, co se dva roky nedočkaly žádné právní úpravy ochrany soukromí a bezpečnosti dětí na sociálních sítích na federální úrovni. Proto přišly s vlastními opatřeními namířenými proti společnosti Meta a dalším provozovatelům sítí.

Například státy Utah a Arkansas zakázaly přístup na sociální sítě dětem do 13 let úplně. Žalující státy viní sociální sítě, že v dětech vyvolávají úzkosti, deprese a nespokojenost s vlastním tělem.

Společnost Meta obvinění odmítla. Zároveň ve svém prohlášení uvedla, že již představila více než 30 nástrojů na podporu dospívajících a jejich rodin.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme