Telefonické služby zdarma? Čeští operátoři kvůli koronaviru upravují nabídku, chtějí pomoct v krizi

Mobilní operátoři začali kvůli současné krizi kolem šíření koronaviru upravovat své nabídky. Část svých služeb začali někteří z nich poskytovat zákazníkům zdarma, jde například o volání, sms zprávy, televize či internet. Vedle toho rozšiřují i nabídku v rámci služeb. Vyplývá to z informací operátorů. V posledních dnech se zvyšuje internetový provoz i volání.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena s rouškou a telefonem na pražském hlavním nádraží | Zdroj: Reuters

Společnost O2 se rozhodla nabídnou od pondělí do konce dubna neomezená data zdarma, platí to pro nové i stávající zákazníky hlasových tarifů s daty. „Věříme, že naše pomoc usnadní nelehkou situaci zákazníkům, kteří nemohou svůj čas trávit v práci nebo ve škole, a umožní jim zůstat v kontaktu s nejbližšími, spolužáky i kolegy,“ uvedl generální ředitel O2 Jindřich Fremuth. Společnost bude také poskytovat služby své televize O2 TV za jednu korunu a k předplaceným kartám přidá 100 korun navíc. Sníží také ceny notebooků.

Snaha zabránit panice, nebo PR? ‚Babiš nemůže lidem u koronaviru zapírat skutečný stav,‘ říká expert

Číst článek

Vodafone přestal od minulé středy účtovat služby lidem, kteří zůstali v italské karanténě. Operátor zároveň rozšířil zdarma nabídku televizních služeb o další kanály zákazníkům UPC TV v Česku. „Situaci sledujeme a zvažujeme další kroky, jak pomoci našim zákazníkům v kontextu rostoucích omezení kvůli šíření koronaviru. Od začátku krize plně spolupracujeme se státními orgány a představiteli, aby informovanost našich obyvatel byla co nejvyšší a zdravotní rizika a negativní dopad omezení co nejmenší,“ řekla šéfka komunikace podniku Adriana Dergam.

Pomoc seniorům

Služby upravil i největší virtuální operátor SAZKAmobil. Ten od pátečních 17 hodin nabízí svým zákazníkům neomezené volání i posílání sms zpráv v rámci sítě zdarma. Akce potrvá do konce března. Podle společnosti by to mělo usnadnit komunikaci lidí v době, kdy je výrazně omezen osobní kontakt. „Kredit u nás využívá mnoho zákazníků v důchodovém věku, pro které je aktuální situace nejvíce riziková,“ uvedl ředitel operátora Jan Schmiedhammer.

Internetový provoz v Česku i volání v mobilních sítích se v posledních dnech kvůli koronaviru zvyšuje. Například ve čtvrtek byl podle údajů operátorů zhruba o pětinu vyšší, než je běžné. Největší nárůst byl po vyhlášení stavu nouze. Kapacita sítí je však podle společností dostatečná.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme