Praha zprovoznila novou aplikaci. Nabídne přehled kultury i navigaci na volná parkovací místa

Praha spouští mobilní aplikaci Moje Praha, v níž se lidé dozvědí mimo jiné informace o kulturním dění a naleznou navigační službu, kde jsou údaje o úřadech, volných parkovacích místech, dětských hřištích, lékárnách, nemocničních zařízeních nebo veřejných toaletách. V úterý o tom informovala městská firma Operátor ICT, která aplikaci ve spolupráci s Prague Startup Centrem vyvinula.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aplikace Moje Praha (ilustrační foto) | Foto: Moje Praha | Zdroj: Fotobanka Smartmockups.com

Aplikace je pro Android a iOS ke stažení zdarma. „Za klíčovou službu v rámci aplikace považuji osobně možnost nalezení nejbližších volných parkovacích míst a placení parkovného podle toho, na jaké zóně zrovna stojím. Myslím, že by řidičům mohla díky aktuálním a rychlým datům významně usnadnit pohyb v pražských ulicích,“ uvedl člen představenstva Operátora ICT Luděk Šteffel.

Praha kvůli Libeňskému mostu mění dopravu. Tramvaje pojedou jinudy, vzniknou i nové linky

Číst článek

Řidičům aplikace také nabídne aktuální snímky o dění na silnicích z nejbližších dopravních kamer. V parkovacích zónách, kde fungují nové automaty využívající SPZ auta, budou moci uživatelé zaplatit poplatek přímo z aplikace.

V dalších dvou letech se bude rozšiřovat množství služeb, které aplikace nabízí. Do budoucna by v ní uživatelé měli najít možnost objednávek na úřady na konkrétní časy nebo zakoupení vstupenek na koncerty.

V aplikaci jsou také odkazy na další aplikace provozované hlavním městem. Dřívější zastřešující aplikaci využívají Pražané od roku 2013, nyní je už zastaralá.

Operátor ICT, původně Operátor opencard, je městská akciová společnost, která původně vznikla pro řešení problémů s kartou opencard. Kromě nové karty na MHD lítačka, která opencard nahradila, se stará i o vývoj a provoz takzvaných smart projektů, které město připravuje.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme