Japonská společnost chce vystavět nejvyšší dřevěný mrakodrap. V každém patře budou stromy

Japonská společnost plánuje do roku 2041 vystavět nejvyšší dřevěný mrakodrap na světě, ve stejném roce totiž má oslavit své 350. narozeniny. Budova W350 bude nabízet kancelářské prostory, obchody i hotelové pokoje. Píše o tom britský server BBC.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plány pro stavbu mrakodrapu už společnost má. Spolupracuje s architektonickým studiem Nikken Sekkei. | Foto: Sumitomo Forestry Co., Ltd. | Zdroj: Sumitomo Forestry

Společnost Sumitomo Forestry v tiskové zprávě uvádí, že 10 % ze sedmdesátipatrové budovy bude postaveno ze železa v kombinaci s 185 tisíci kubických metrů dřeva. Tolik materiálu by stačilo asi na osm tisíc domů.

V každém podlaží bude na balkóně zeleň i stromy. Budova má díky ocelové výztuze odolat zemětřesením běžným pro Tokio,povede středem celé budovy odspoda nahoru.

Společnost podle BBC odhaduje cenu budovy asi na 600 miliard jenů, tedy asi 115 miliard korun. To je zhruba dvojnásobná cena obdobného běžného mrakodrapu.

Server The Guardian připomíná, že dosavadním nejvyšším dřevěným mrakodrapem jsou studentské byty ve Vancouveru o výšce 53 metrů.

Zeleň a stromy do každého patra v novém mrakodrapu W350, slibuje japonská společnost. | Foto: Sumitomo Forestry Co., Ltd. | Zdroj: Sumitomo Forestry

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme