Jízdenku na zpožděný spoj zatím aplikace Můj vlak nenabízí. České dráhy to ale chtějí změnit
Jestli cestujete po Česku vlakem, možná to také znáte. Najdete si spojení přes aplikaci Českých drah s názvem Můj vlak a zjistíte, že stihnete zpožděný spoj, který měl být podle jízdního řádu už pryč. Jízdenku vás ale aplikace už koupit nenechá. Dopravce to chce změnit, aplikaci už upravují vývojáři společnosti, uvedli pro Radiožurnál.
Propagační video Českých drah vysvětluje funkce aplikace Můj vlak. Dopravce cestující přímo láká k nákupu přes internet i různými výhodami.
Když ale - třeba kvůli výluce - začnou vlaky nabírat zpoždění, může se stát, že spoje odjíždějí až v čase následujícího vlaku. Tedy například - pokud jezdí váš vlak v hodinovém intervalu každou celou, ve tři odpoledne můžete jet vlakem, který měl jet ve dvě. A na něj si jízdenku z mobilu nekoupíte.
Zavedení zabezpečovacího systému ETCS bude stát 46 miliard. Poprvé bude nasazen za dva roky
Číst článek
„Nákup jízdenek a na ně navazující práva cestujících plynou z přepravní smlouvy, jsou založeny na pravidelném jízdním řádu,“ uvedl pro Radiožurnál mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.
Dopravce to teď chce změnit a nákup jízdenek na zpožděné vlaky spustit. Vývojáři zatím hledají řešení, jak to udělat.
„Zpoždění vlaků se časově různě mění. Počet jedoucích vlaků ve stejný okamžik je poměrně velký, řádově jde o stovky vlaků, stovky dat, která se musí průběžně aktualizovat. Přitom cestujícím se snažíme nabídnout reálné spojení až do cíle jejich cesty, včetně třeba různých přestupů,“ dodal Šťáhlavský.
Podle dopravce na zavedení a testování nového systému potřebují vývojáři ještě čas. Konkrétní termín, kdy bude aplikace zohledňovat nákup jízdenek na zpožděné spoje zohledňovat, neupřesnil.