Musk žaluje OpenAI a tvrdí, že opustila svou misi. Společnost, která vyvinula ChatGPT, se brání

Společnost OpenAI, která vyvinula chatovací systém ChatGPT, se brání žalobě Elona Muska, v níž ji miliardář obviňuje, že opustila svou původní misi. Společnost tvrdí, že nad ní chtěl převzít kontrolu a usiloval o ředitelský post. V úterý to napsali spoluzakladatelé tohoto start-upu v čele s výkonným ředitelem Samem Altmanem na svém blogu.

San Francisco Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chatovací systém ChatGPT (ilustrační foto)

Chatovací systém ChatGPT (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Musk podle nich v roce 2018 také vedl kampaň za spojení OpenAI s výrobcem elektromobilů Tesla, kterého řídí; mají to dokládat e-maily z té doby.

Musk minulý týden společnost OpenAI zažaloval. Uvedl, že firma, kterou v roce 2015 spoluzaložil, se odchýlila od dohodnuté cesty, kterou bylo vyvíjet umělou inteligenci ve prospěch lidstva, ne pro zisk. Nyní ze změn těží především hlavní investor Microsoft, což podle Muska znamená hrubé porušení původní dohody zakladatelů.

Proč stále existuje NATO? podivoval se Musk na X. Vysvětlil mu to lotyšský prezident

Číst článek

Ostatní zakladatelé OpenAI oznámili, že se u soudu domáhají zamítnutí Muskovy žaloby. Napsali, že je smutné, že někdo, koho hluboce obdivují, se nyní obrátil na soud poté, co se jim bez jeho přičinění podařilo dosáhnout významného pokroku.

Když Musk od OpenAI odcházel, dával podle nich firmě nulovou šanci na úspěch. Sám měl v úmyslu vyvíjet umělou inteligenci pod hlavičkou své společnosti Tesla.

ChatGPT se za šest měsíců od svého uvedení na trh v listopadu 2022 stal nejrychleji rostoucí softwarovou aplikací na světě. Podnítil také spuštění konkurenčních chatbotů společností Microsoft, Alphabet a řady začínajících firem, které využily zájmu o umělou inteligenci k získání miliard od investorů.

ChatGPT je schopen do určité míry porozumět textu a generovat odpovídající výstupy na základě poskytnutých vstupů. Využívá se k různým účelům, včetně odpovědí na dotazy, poskytování informací, generování textů, tvorby obsahu a dalších aplikací.

ChatGPT již kvůli jeho schopnosti vykonávat širokou škálu úkolů, od sumarizace dokumentů po psaní počítačového kódu, přijala řada firem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme