Muskův rychlovlak budou mít jako první v Marylandu. Hlavní město spojí s New Yorkem

Vlak společnosti Hyperloop One | Zdroj: Repro YouTube

Z Prahy do Třince za půl hodiny. Zhruba takovou vzdálenost prý za necelých 30 minut zvládne magneticky levitující vlak společnosti Hyperloop One. Ve Spojených státech udělali další krok k tomu, aby rychlotrať mohla spojit Washington a New York.

Baltimore (Maryland) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní odbor ve východoamerickém státě Maryland vydal povolení firmě Elona Muska, aby mohla vykopat tunel pro rychlovlak. To na svém Twitteru potvrdil i guvernér státu Larry Hogan. „Bude to tady u nás v Marylandu. Trať pak povede dál z Baltimoru do Washingtonu. Takže buďte připravení,“ prohlásil.

Potrubí by mělo vést pod dálnicí, která spojuje Baltimore a Washington. Vizionář a zakladatel společností Tesla a SpaceX Elon Musk chce spojit Washington s New Yorkem, a to za pouhých 29 minut. Na trase by měly být alespoň dvě zastávky, a to právě v Baltimoru a ve Filadelfii. Potvrzení od státu Maryland je ale jen jedním z několika kroků v celém projektu. Musk už v létě tvrdil, že dostal příslib od americké vlády.

Podobná rychlotrať by měla spojit Prahu, Brno a Bratislavu. Zatím naposledy se o českém hyperloopu mluvilo letos v lednu. Brněnský primátor Petr Vokřál z hnutí ANO totiž tehdy podepsal memorandum se společností Hyperloop Transportation Technologies, která podobné rychlotratě staví. Generální ředitel firmy Dirk Ahlborn v rozhovoru pro server iDnes řekl, že do tří let by mohla být postavená zkušební trať.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme