MySpace přišlo o velké množství dat. Zmizely písně i fotografie nahrané do roku 2015

Jedna z nejstarších sociálních sítí MySpace oznámila velkou ztrátu dat. Může za ni prý chyba při změně serverů. Uživatelé tak přišli o spoustu hudby, fotek nebo videí. MySpace už se jim za to omluvil. Zakladatel stránky KickStarter Andy Baio na twitteru naznačil, že možná nešlo o nehodu.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sociálních síť MySpace oznámila velkou ztrátu dat. | Zdroj: Profimedia

Podle firmy mohly zmizet jakékoli fotografie, videa i zvukové soubory, které lidé nahráli od spuštění sítě 1. srpna 2003 až do roku 2015. Podstatná část historie profilů tak nenávratně zmizela. Kolik přesně souborů ale už neexistuje, není jasné.

Konec konspirací o očkování, hlásí Facebook a zavádí nová opatření proti dezinformacím

Číst článek

Uživatelé MySpace si na nedostupné fotky nebo videa stěžovali už několik měsíců. Až teď ale síť oznámila důvod. MySpace byl hodně oblíbený hlavně mezi různými hudebníky, kteří tam nahrávali své skladby.

Až do roku 2009 to byla největší sociální síť na světě, v roce 2006 šlo dokonce o nejnavštěvovanější internetovou stránku ve Spojených státech - server tehdy překonal i vyhledávač Google. Spousta lidí ho dodnes využívala hlavně jako jakýsi archiv.

Zakladatel crowdfundingové stránky KickStarter Andy Baio na twitteru naznačil, že MySpace možná o data přišel úmyslně. Podle něj nechtěl utrácet za přesun 50 milionů starých nahrávek. Firma se k tomuto obvinění nevyjádřila.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme