Weby některých světových médií zasáhl výpadek, s potížemi se potýkal i Amazon

Internetové stránky některých médií zasáhl v úterý výpadek, který s různou intenzitou ovlivnil více částí světa. Týkalo se to například webů americké agentury Bloomberg, britského ekonomického listu Financial Times, britských novin The Guardian, amerických The New York Times, ale i sociální sítě Reddit či webu televize CNN. Informuje o tom agentura Reuters. Příčiny by měly souviset s technickými problémy poskytovatele cloudových služeb Fastly.

Londýn (Aktualizováno: 13:41 8. 6. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příčiny výpadku zatím nejsou známy. Ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Problémy se objevily také u retailového webu americké internetové společnosti Amazon a podle serveru televize CNBC výpadek zasáhl také internetové stránky britské vlády gov.uk, stejně jako weby Insider a The Verge. Někteří uživatelé se tak nemohou přihlásit, z některých částí světa není možné ani zobrazit požadované stránky.

Aplikace od firmy Facebook měly celosvětový výpadek. Problém byl především u WhatsApp a Instagramu

Číst článek

Společnost Fastly, která má sídlo v San Franciscu, nahlásila technické problémy krátce před polednem středoevropského času. Na svém webu už vydala několik aktualizací, později uvedla, že už zná příčinu a pracuje na odstranění závady.

Lidé, kteří se chtěli přihlásit například k webu CNN, dostali odezvu, že jde o neznámou doménu. Na potíže u společnosti Fastly ukázal i web Down Detector, který monitoruje provoz na internetu a zachycuje problémy.

Potíže s platformou Reddit nahlásilo více než 20 000 uživatelů, problémy se stránkami Amazon pak více než 2000 lidí. Uživatelé, kteří k některým webům zasaženým výpadkem přistupovali z Británie nebo z některých částí Severní Ameriky, dostávali chybové hlášení 503 o nepřístupnosti služby. Například z Prahy ale byly některé weby přístupné, fungoval The Guardian i třeba Bloomberg.

Some readers are currently unable to access nytimes.com. We are looking into it and will send an update soon.

12:59 – 08. 06. 2021

40 219

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme