Weby některých světových médií zasáhl výpadek, s potížemi se potýkal i Amazon

Internetové stránky některých médií zasáhl v úterý výpadek, který s různou intenzitou ovlivnil více částí světa. Týkalo se to například webů americké agentury Bloomberg, britského ekonomického listu Financial Times, britských novin The Guardian, amerických The New York Times, ale i sociální sítě Reddit či webu televize CNN. Informuje o tom agentura Reuters. Příčiny by měly souviset s technickými problémy poskytovatele cloudových služeb Fastly.

Londýn (Aktualizováno: 13:41 8. 6. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

počítač, ilustrační foto

Příčiny výpadku zatím nejsou známy. Ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Problémy se objevily také u retailového webu americké internetové společnosti Amazon a podle serveru televize CNBC výpadek zasáhl také internetové stránky britské vlády gov.uk, stejně jako weby Insider a The Verge. Někteří uživatelé se tak nemohou přihlásit, z některých částí světa není možné ani zobrazit požadované stránky.

Aplikace od firmy Facebook měly celosvětový výpadek. Problém byl především u WhatsApp a Instagramu

Číst článek

Společnost Fastly, která má sídlo v San Franciscu, nahlásila technické problémy krátce před polednem středoevropského času. Na svém webu už vydala několik aktualizací, později uvedla, že už zná příčinu a pracuje na odstranění závady.

Lidé, kteří se chtěli přihlásit například k webu CNN, dostali odezvu, že jde o neznámou doménu. Na potíže u společnosti Fastly ukázal i web Down Detector, který monitoruje provoz na internetu a zachycuje problémy.

Potíže s platformou Reddit nahlásilo více než 20 000 uživatelů, problémy se stránkami Amazon pak více než 2000 lidí. Uživatelé, kteří k některým webům zasaženým výpadkem přistupovali z Británie nebo z některých částí Severní Ameriky, dostávali chybové hlášení 503 o nepřístupnosti služby. Například z Prahy ale byly některé weby přístupné, fungoval The Guardian i třeba Bloomberg.

Some readers are currently unable to access nytimes.com. We are looking into it and will send an update soon.

12:59 – 08. 06. 2021

34 195

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme