Mobilní sítě hlásily při oslavách silvestra rekordní objemy přenesených dat. Lidé méně posílali SMS

Mobilní sítě na Silvestra zaznamenaly rekordní objemy přenesených dat. Využití datových služeb meziročně vzrostlo až o 93 procent. Lidé méně posílali SMS. Počty hovorů ve srovnání s minulým rokem se u jednotlivých operátorů lišily - u O2 rostly, v případě Vodafonu klesly, ale prodloužila se délka volání, v síti T-Mobile byly shodné s loňskými. Vyplývá to z dat mobilních operátorů, která v pátek zveřejnili.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mobil, mobilní telefon, smartphone, volání (ilustrační foto)

Lidé na silvestra méně posílali SMS a MMS (ilustrační foto) | Foto: kaboompics | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

V síti O2 poslední den v roce objem přenesených dat oproti loňsku stoupl zhruba o 78 procent. V objemu přenesených dat zvítězil Instagram, kde byl podle Blanky Vokounové z tiskového oddělení O2 meziroční nárůst 470 procent.

Česko vstoupilo do roku 2021.Hasiči i policisté hlásí jeden z nejklidnějších silvestrů

Číst článek

O2 na Silvestra spojila rekordních přibližně 16,6 milionu hovorů, zhruba o půl milionu více než loni. Nejvytíženější byla hodina mezi půlnocí a 01.00, kdy se uskutečnilo přes 2,2 milionu telefonátů. Počet SMS oproti loňsku klesl o 16 procent zhruba na 8,3 milionu. Počet MMS byl o čtyři procenta nižší, lidé jich odeslali 256 tisíc.

Vodafone na Silvestra zaznamenal nárůst ve využití datových služeb o 93 procent. Síť spojila 16 milionů hovorů, meziročně o 12 procent méně.

Nejvyšší telefonický provoz byl rovněž mezi půlnocí a 01.00. Ve špičce operátor evidoval asi 1,8 milionu telefonátů. Textových zpráv zákazníci společnosti Vodafone odeslali na Silvestra zhruba šest milionů, o 23 procent méně proti loňsku. Počet MMS klesl o 26 procent přibližně na 91 tisíc.

OBRAZEM: Oslavy od Bangkoku do New Yorku. Jak vypadala silvestrovská noc napříč kontinenty?

Číst článek

Datový provoz v síti T-Mobile se ve srovnání s minulým Silvestrem zvýšil o 47 procent. Počet hovorů se prakticky nezměnil a zůstal nad 22 miliony. V první čtvrthodině Nového roku ale vzrostl zhruba o čtvrtinu na 1,5 milionu telefonátů.

„Objem silvestrovských a novoročních SMS, stejně jako v předchozím roce, meziročně poklesl, a to o více než dva miliony z celkových 13,7 na 11,5 milionu,“ uvedl za T-Mobile Jiří Janeček. Počet MMS klesl zhruba o pět procent na 311 tisíc.

V České republice je okolo 15 milionů aktivních SIM karet.

Silvestrovské oslavy byly poznamenány pandemií koronaviru. Vláda v této souvislosti nařídila zákaz vycházení mezi 21.00 a 05.00, na veřejnosti se nesmí konzumovat alkohol, počet účastníků hromadných akcí je omezen na dva lidi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme