Novým šachovým šampionem je umělá inteligence od Googlu. Hru se naučila pár hodin před zápasy

Umělá inteligence společnosti Google je nejlepším robotickým šachovým hráčem. Informovala o tom britská televize BBC s tím, že software ve stovce her porazil nebo remizoval s dosavadním počítačovým šampionem. Samoučící algoritmus, známý jako DeepMind se podle britské televize šachy naučil jen několik hodin před prvními zápasy.

Mountain View/California Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Začátek šachové partie | Zdroj: Pixabay

Programy remizovaly ve zhruba třech čtvrtinách případů. Většinu vítězství DeepMind zaznamenal, když hrál za bílé figurky a tudíž byl první na tahu.

„Vždy mě zajímalo, jaké by to bylo, kdyby na Zemi přistály bytosti vyššího druhu a ukázaly nám, jak hrají šachy. Teď to už vím,“ citovala BBC šachového mistra Petera Heina Nielsena.

Stejná technologie společnosti Google před nedávnou dobou porazila i lidského šampiona ve hře go. Ta je pro počítače považována za složitější hru, protože má více možností, se kterými musí algoritmus pracovat.

Jakub Lucký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme