Na hrách v Tokiu v roce 2020 se objeví i roboti, budou nosit pití i pomáhat vozíčkářům

K olympijským hrám neodmyslitelně patří zástupy dobrovolníků, kteří pomáhají, aby vše běželo tak, jak má. Příští rok v Tokiu ale čeká hry novinka – kromě lidí budou pomáhat i roboti.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukázka robotů pro olympijské hry v Tokiu. | Foto: Yoshio Tsunoda/AFLO | Zdroj: Reuters

Neobvyklí pomocníci budou divákům k ruce v mnoha směrech, ať už půjde o nošení občerstvení, uvádění na sedačky na stadionu, nebo poskytování informací o jednotlivých soutěžích. Zvlášť by měli roboti z dílny Toyota usnadňovat život především vozíčkářům. 

Japonci chystají recyklované olympijské medaile, vybrali už 5 milionů starých mobilů

Číst článek

„Olympijské hry v Tokiu v roce 2020 jsou unikátní příležitostí prezentovat japonské robotické technologie,“ uvedl šéf projektu Hirohisa Hirukawa.

„Náš projekt ale není jen o předvádění robotů, ale i jejich praktickém využití v reálném životě,“ dodal Hirukawa s tím, že další roboty pro Tokio představí organizátoři později.

Představí se i robotické exoskelety neboli podpůrné systémy, které pomáhají člověku při zvedání těžkých předmětů. To ocení hlavně dobrovolníci, kteří budou na letišti nakládat těžká zavazadla sportovců do autobusů.

Po skončení olympijských her se roboti objeví i na následující paralympiádě. Ta už zkušenosti s vyspělými technologiemi má. Na slavnostním zahájení her v Riu v roce 2016 se představila tanečnice na protézách v duetu s robotem.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme