Investoři OpenAI požadují návrat ředitele firmy. Toho správní rada odvolala kvůli ,ztrátě důvěry‘

Významní investoři společnosti OpenAI, která vyvinula chatovací systém ChatGPT, tlačí firmu k tomu, aby vrátila Sama Altmana do funkce výkonného ředitele. Informují o tom americká média s odvoláním na své zdroje. Podle některých s Altmanem o návratu do funkce jedná správní rada podniku, která ho v pátek večer překvapivě odvolala.

San Francisco Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chatovací systém ChatGPT (ilustrační foto)

Pod společnost OpenAI patří i populární chatovací systém ChatGPT (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Rada v pátek uvedla, že ztratila důvěru v Altmanovu schopnost pokračovat v řízení firmy. Poukázala v této souvislosti na problémy při komunikaci s ním.

Podle zdroje serveru CNBC patří mezi investory společnosti OpenAI podporující Altmanův návrat mimo jiné softwarový gigant Microsoft a investiční firmy Tiger Global a Thrive Capital. Microsoft do společnosti OpenAI investoval miliardy dolarů a má s ní úzké technologické partnerství, píše CNBC.

Umělá inteligence dřív klidně poradila, jak vykrást auto. Už to neudělá, protože ji lidé umravňují

Číst článek

Altman je spoluzakladatelem OpenAI. Po jeho odvolání se z firmy rozhodl odejít také další spoluzakladatel Greg Brockman, kterého správní rada odvolala z funkce svého předsedy. Firma nejprve uvedla, že Brockman po odvolání zůstane prezidentem společnosti, Brockman ale následně ohlásil úplný odchod z podniku.

Společnost OpenAI zhruba před rokem uvedla na trh svého chatbota ChatGPT, což spustilo všeobecný zájem o generativní umělou inteligenci (AI) a soutěžení technologických firem v tomto odvětví.

Termínem generativní umělá inteligence se označují systémy, které na základě tréninku na obrovském množství dat dokážou vytvářet zdánlivě originální výstupy ve formě textů či obrázků v reakci na zadání uživatele.

Altman byl tváří vzestupu společnosti OpenAI a mnozí ho považují za tvář celého odvětví umělé inteligence, napsal server BBC. Altman mimo jiné vypovídal před americkým Kongresem v rámci slyšení, které se zabývalo příležitostmi a riziky spojenými s umělou inteligencí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme