Apple a Samsung ukončily dlouholetý spor o patenty na výrobu mobilů. Podmínky dohody tají

Jedna z největších válek o patenty v oblasti moderních technologií končí. Společnosti Apple a Samsung urovnaly spor o patenty na výrobu chytrých telefonů a dalších mobilních zařízení. Oznámil to kalifornský soud. Podmínky dohody ale nechtěla žádná z firem komentovat.

Kalifornie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo společnosti Apple a Samsung. | Zdroj: Reuters

Apple svého jihokorejského konkurenta zažaloval v roce 2011. Kořeny sporu ale sahají až do roku 2007, kdy ředitel Applu Steve Jobs představil první iPhone.

Samsung musí zaplatit Applu 539 milionů dolarů za kopírování designových prvků, rozhodl soud

Číst článek

Na revoluci ve výrobě mobilních telefonů musela tehdy reagovat firma Samsung. Americká společnost pak jihokorejskou firmu obvinila z otrockého kopírování designu a ostrá slova padala i z druhé strany. Právník Samsungu třeba jednou označil Apple za džihádisty.

Samsung už dříve zaplatil Applu za porušení patentu v přepočtu téměř devět bilionů korun. Podle soudního verdiktu z letošního května by měl zaplatit ještě další asi tři biliony, ale je otázka, jestli na tom nová dohoda něco nezměnila.

Americké firmy podle agentury Bloomberg žaloby o patenty běžně používají, aby zpomalily růst konkurence. Většina sporů ale po letech skončí dohodou, protože takové právní bitvy jsou únavné a hlavně drahé. Apple ale dodnes trvá na tom, že mu nešlo o peníze, ale především o princip.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme