Amazon získal patent na vibrující náramky. Měly by usnadnit pohyb skladníků mezi regály

Americký obchodní gigant Amazon je znám pro své inovativní postupy. Zaměstnanci ve skladu mohou mít brzo na ruce novinku. Náramek by měl vibrovat a tím "navést" skladníka do správné police v regálu, informuje The Guardian. Novinka by se mohla dostat i do volného prodeje.

Washington (Aktualizováno: 14:03 9. 2. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo internetového eshopu Amazon.com. (Ilustrační snímek)

Logo internetového eshopu Amazon.com. (Ilustrační snímek) | Foto: Carlos Jasso | Zdroj: Reuters

Amazon získal patent na náramky, které by zatím měly sloužit hlavně ve skladech, aby navedly zaměstnance ke správnému cíli. Není jasné, zda společnost plánuje jejich výrobu ve velkém či případný prodej. Rozhodně je ale nejdříve vyzkouší u sebe.

Žádné pokladny, žádné fronty. Amazon otevřel obchod budoucnosti

Číst článek

Informace o patentu samozřejmě otevírají debatu o možnosti soukromí i o jeho ochraně. Například fitness aplikace Strava, sledující aktivitu amatérských sportovců při běhu nebo jízdě na kole, nedávno nevědomky odhalila polohu tajných vojenských základen Spojených států v Iráku a Sýrii. Podle záznamů pohybu tamního personálu, kteří sdíleli záznamy své sportovní aktivity, šlo dohledat, kde se základny nachází. 

Nové náramky mají vysílat ultrazvukové signály, které by zaměstnance upozornily, že míří  ke správnému cíli. Náramky by tak zaměstnancům dodávaly zpětnou vazbu. Podle Amazonu podobné zařízení přinese zrychlení a především zefektivnění současné práce. S podobnými náramky by totiž skladníci vyřizovali objednávky mnohem rychleji.

Amazon je internetový obchod patřící k těm nejstarším a největším obchodům svého druhu na světě. | Foto: Edgar Su | Zdroj: Reuters

jra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme