Policie v Dubaji testuje létající motorky. Dokážou vyvinout rychlost téměř 100 km/h

Rok po uvedení start-upu Hoversurf z Kalifornie začali jeho zakladatelé testovat „létající motorky“ Hoverbike S3 2019. Novinku zkouší policisté v Dubaji, v budoucnu by tyto stroje mohli používat do těžko přístupných míst. Mají elektrický pohon, plné dobití trvá zhruba 2,5 hodiny.

Dubaj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dubajský policista se učí pilotovat létající motorku | Zdroj: Repro YouTube

Společnost Hoversurf poprvé odtajnila nový model motorek na technologické výstavě GITEX. Firma poté darovala první výrobní jednotku S3 2019 Hoverbike policistům v Dubaji. Strážníci nyní testují stroje, které by v budoucnu mohli používat jako dopravní prostředek do těžko přístupných oblastí, napsal web CNN.

Český vědec sestrojil hmyzího robota, který umí mávat křídly. Vynález může posloužit k vývoji dronů

Číst článek

Brigádní generál Khalid Nasser Alrazooqi, generální ředitel oddělení umělé inteligence policie v Dubaji, řekl, že by policisté měli běžně užívat motorky nejpozději od roku 2020.

„V současné době máme dvě posádky, které již trénují pilotování Hoverbiku. Rádi bychom jejich počet navýšili, řekl CNN Alrazooqi.

Výkonný ředitel firmy Hoversurf Segura-Conn řekl, že policie v Dubaji má na motorky výhradní právo. Společnost uzavřela s policií smlouvu ohledně dodávky motorek již v roce 2017. „Jsme připraveni poskytnout policii 30 až 40 jednotek,“ uvedl. 

Let pět metrů nad zemí

Motorku si může objednat i širší veřejnost. Jeden stroj však vyjde na 150 tisíc dolarů, což je v přepočtu 3,4 milionu korun. K ovládání motorky není potřeba pilotní licence. 

Model Hoversurf S3 2019 Hoverbike váží 115 kilogramů. Dokáže vyvinout rychlost až 60 mil za hodinu, což je bezmála 100 kilometrů za hodinu. 

Je na elektrický pohon a k plnému nabití se musí napájet 2,5 hodiny. Doporučená maximální výška letu je téměř 5 metrů. S člověkem dokáže letět 10 až 15 minut, jako dron i 40 minut.

mal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme