‚Požadavky EU by omezily integritu našich produktů.‘ Apple odkládá uvedení nových funkcí AI v Evropě

Společnost Apple odloží uvedení tří nových funkcí umělé inteligence (AI) ve svých zařízeních v Evropě. Americká firma to podle agentury Reuters zdůvodňuje technologickými pravidly Evropské unie. Ta jí nařizují, aby zajistila fungování konkurenčních produktů a služeb na svých zařízeních, což prý zatím nemůže, aniž by ohrozila bezpečí uživatelů.

Brusel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Apple argumentuje v případě neuvedení nových funkcí své umělé inteligence v Evropě nejistotou v oblasti regulace v souvislosti s nařízením EU o digitálních trzích

Apple argumentuje v případě neuvedení nových funkcí své umělé inteligence v Evropě nejistotou v oblasti regulace v souvislosti s nařízením EU o digitálních trzích | Foto: Carlo Allegri | Zdroj: Reuters

Apple začátkem června představil technologii umělé inteligence (AI) nazvanou Apple Intelligence. Ta má být integrována do řady jeho aplikací. Firma se tak snaží stát tváří generativní AI pro spotřebitele, získat náskok před konkurenčním Microsoftem a podpořit klesající prodej. 

Apple a Meta neplní nová unijní pravidla. Regulátoři chystají obvinění z porušení antimonopolních zákonů

Číst článek

Apple Intelligence využívá umělou inteligenci k vyvolávání textu, obrázků a dalšího obsahu podle zadání. Bude k dispozici v iPhonech 15 Pro, iPhonech 15 Pro Max a iPadech a počítačích Mac s čipem M1.

IPhone Mirroring v MacOS Sequoia umožňuje zobrazit obrazovku telefonu a pracovat s ní na počítačích Mac.

Společnost uvedla, že tři funkce – zrcadlení obrazovky, vylepšení sdílení obrazovky SharePlay a Apple Intelligence – uživatelům v EU letos nezpřístupní. Argumentuje nejistotou v oblasti regulace v souvislosti s nařízením EU o digitálních trzích (DMA).

„Konkrétně se obáváme, že požadavky na interoperabilitu stanovené nařízením DMA by nás mohly donutit ohrozit integritu našich produktů způsobem, který by ohrozil soukromí a bezpečnost dat uživatelů,“ uvedl Apple.

Jsme odhodláni spolupracovat s Evropskou komisí ve snaze najít řešení, které by nám umožnilo poskytovat tyto funkce našim zákazníkům v EU, aniž by byla ohrožena jejich bezpečnost,“ dodala americká firma.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme