Francie testuje digitální řidičáky. Mají pomáhat proti krádežím a zjednodušit silniční kontroly

Ve Francii testují aplikaci na digitalizaci řidičských průkazů. Od pondělí ji bude moct vyzkoušet na 10 tisíc uživatelů. Francouzští řidiči si budou moct stáhnout řidičské průkazy do svých telefonů začátkem příštího roku.

Od stálého zpravodaje Paříž Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský ministr vnitra GD upřesnil, že se i nadále budou vydávat klasické řidičské průkazy

Francouzský ministr vnitra GD upřesnil, že se i nadále budou vydávat klasické řidičské průkazy | Zdroj: Profimedia

Digitální řidičské průkazy by ve Francii měly pomoct proti krádežím, usnadnit pronajímání aut a urychlit silniční kontroly. Policie díky nim snadno zjistí, jestli daná osoba může řídit auto, jestli není hledaná a jestli má v pořádku všechny dokumenty. Francouzi si digitální řidičské průkazy budou moct stáhnout do aplikace. 

Občanský průkaz nově i v chytrém telefonu. Digitální a informační agentura spouští svůj provoz

Číst článek

„France identité“, kterou ode dneška testuje 10 tisíc lidí, koncem léta sto tisíc uživatelů a ke všem by se měla dostat do konce roku. Francouzský ministr vnitra Gérard Collomb upřesnil, že se i nadále budou vydávat klasické řidičské průkazy.

Do stejné telefonní aplikace si už teď Francouzi můžou stáhnout digitální občanský průkaz a od roku 2025 se podle deníku Le Monde počítá i s digitalizovaným průkazem zdravotního pojištění. Francouzská vláda upozorňuje, že tyto digitalizované průkazy budou zatím platit jen ve Francii.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme