Herec Robert Downey Jr. pokračuje ve stopách Iron Mana. Pomocí robotů chce bojovat s klimatickou změnou

V posledních letech se proslavil tím, že ve zhruba desítce filmů propůjčil svou tvář geniálnímu vynálezci a miliardáři Tonymu Starkovi, který zachraňuje svět v převleku superhrdiny Iron Mana. Americký herec Robert Downey Jr. se ale své nejznámější filmové role ještě úplně nevzdává, píše CNN. Na úterní konferenci společnosti Amazon v Las Vegas totiž oznámil spuštění organizace, která bude pomocí umělé inteligence bojovat proti změně klimatu.

Las Vegas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herec Robert Downey Jr. na premiéře filmu Spider-Man: Homecoming (foto z roku 2017) | Foto: Mario Anzuoni | Zdroj: Reuters

„S pomocí robotů a vyspělých technologií bychom nejspíš mohli během deseti let vyčistit podstatnou část naší planety, ne-li celou Zemi," prohlásil herec na konferenci Amazon re: MARS, na níž odborníci diskutují o budoucnosti umělé inteligence a jejích důsledcích.

Organizace dostala jméno Footprint Coalition. Fungovat by měla začít v dubnu příští rok. Downey zatím neoznámil, jaké technologie plánuje jeho společnost využívat, ani se nezmínil o jejích partnerech, investorech ani odborných poradcích.

Webové stránky projektu Footprint Coalition obsahují krátké poděkování návštěvníkům za to, že se zajímají o „matku Zemi“ a registrační formulář do newsletteru společnosti. 

Jak připomíná server Variety, není to poprvé, co Downey Jr. podpořil vyspělé technologie mimo svou roli komiksového superhrdiny. Spolu s manželkou Susan Downeyovou v současné době produkují pro YouTube osmidílnou dokumentární sérii o umělé inteligenci a jejích dopadech na lidské životy. 

kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme