‚Na něco vůbec neodpověděli‘. Austrálie uložila síti X pokutu v souvislosti s šířením sexuálního obsahu

Austrálie vyměřila americké internetové síti X pokutu 610 500 australských dolarů (zhruba devět milionů Kč) za to, že platforma neposkytla dostatečné informace o tom, jak bojuje proti šíření materiálů obsahujících sexuální zneužívání dětí. Informují o tom v pondělí tiskové agentury.

Canberra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sociální síť X

Sociální síť X | Foto: Carlos Barria | Zdroj: Reuters

Australský úřad pro bezpečnost internetu uvedl, že společnost X a internetová firma Google adekvátně nezodpověděly jeho otázky ohledně boje proti šíření materiálů obsahujících sexuální zneužívání dětí. Dodal, že společnosti Google zatím zaslal pouze oficiální varování. Pochybení ze strany společnosti X byla podle úřadu závažnější, protože firma na některé otázky vůbec neodpověděla.

Síť X zhruba před rokem koupil za 44 miliard dolarů (více než bilion Kč) miliardář Elon Musk. Podnik od té doby prošel rozsáhlými změnami, které se týkaly rovněž systému regulace obsahu. Musk propustil většinu zaměstnanců podniku, včetně lidí zodpovědných za odstraňování problematického obsahu, a obnovil účty, které byly dříve zablokovány například kvůli nenávistným projevům.

Musk, který je rovněž výkonným ředitelem automobilky Tesla, je v současnosti nejbohatším člověkem na světě. Podle indexu miliardářů, který sestavuje agentura Bloomberg, dosahuje aktuální hodnota jeho majetku 232 miliard dolarů (zhruba 5,4 bilionu Kč).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme