Facebook, Instagram a WhatsApp se potýkaly s výpadky po celém světě

Sociální sítě Facebook, WhatsApp a Instagram postihl v neděli rozsáhlý výpadek. Hlavní doména Facebooku byla několik hodin nedostupná, podobně také stále populárnější Instagram. Nedoručovaly se ani zprávy poslané přes komunikátory WhatsApp či Messenger.

Palo Alto (Kalifornie) (Aktualizováno: 16:14 14. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výpadek sociálních sítí. | Foto: CC0 Public domain

Hlavní sociální sítí, která fungovala, byl Twitter, kde se objevovaly hashtagy jako například #FacebookDown.

Rozsáhlý celosvětový výpadek začal kolem 12.30 SELČ. Kolem 15. hodiny se situace v jihovýchodní Asii a Evropě začala zlepšovat.

Podle agentury AP měli problémy hlavně uživatelé v Evropě, na východním pobřeží USA a také na Filipínách. AP uvedla, že příčiny výpadku nejsou známy.

Do 14.30 SELČ nahlásilo problém bezmála 13 000 uživatelů Facebooku, přes 7000 uživatelů Instagramu a více než 3000 uživatelů komunikační aplikace WhatsApp, napsala ČTK. 

Už to začíná. Apokalypsa. Facebook nefunguje. WhatsApp. Instagram. Nic nefunguje. NIC. Tak já si otevřu ve vlaku knihu a dám si kakao.

14:27 – 14. 04. 2019

2

Měsíc po největším výpadku

Je to přesně měsíc poté, co se Facebook, WhatsApp a Instagram potýkaly s největším výpadkem své historie.

Všechny tři sociální sítě, které patří pod společnost Facebook, byly v březnu nedostupné více jak 14 hodin. 

Každý den Facebook celosvětově používá 1,5 miliardy uživatelů. Instagram Facebook koupil v roce 2012, WhatsApp pak o dva roky později.

cha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme