Soud v Itálii potvrdil souvislost mezi nezhoubným nádorem a mobilními telefony

Italský soud přiznal důchod muži kvůli nezhoubnému nádoru údajně způsobenému mobilním telefonem. Roberto Romeo tvrdí, že telefon musel v práci používat denně až čtyři hodiny po dobu 15 let.

Itálie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mobil (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay

Kvůli nádoru mu lékaři odstranili sluchový nerv a muž tak na jedno ucho neslyší. Podle jeho právníků je to vůbec poprvé, kdy nějaký soud souvislost mezi mozkovým nádorem a zářením z mobilů potvrdil. Proti rozhodnutí se ještě dá odvolat.

Agentura AFP uvádí, že podle většiny vědeckých studií používání mobilních telefonů v běžné míře neohrožuje lidské zdraví. Nebezpečí při častějším telefonování odborníci nevylučují. Zatím je ale podle nich brzy na to, aby mohli následky důkladně posoudit.

Ital, který si u soudu vymohl důchod, prý nechce proti mobilním telefonům bojovat, ale jen upozornit na možná rizika. Jako odškodné teď ze státního pojištění bude dostávat v přepočtu asi 13,5 tisíce korun měsíčně.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme