Biden slibuje do roku 2030 zavést rychlý internet i do nejodlehlejších oblastí Spojených států

Americká vláda ohlásila největší projekt ve výstavbě sítě rychlého internetu. Do roku 2030 mají mít stabilní připojení k internetu i nejodlehlejší oblasti Spojených států. Na projekt vláda vyčlení více než 42 miliard dolarů z federálních fondů. Špatná dostupnost vysokorychlostního internetu byla dodnes například ve státech Aljaška nebo Texas.

Od stálého zpravodaje Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Joe Biden

Prezident Biden míní, že se internet stal životní nutností | Zdroj: Reuters

Rychlý internet už není podle prezidenta Joea Bidena luxusem, ale životní nutností. Je tak důležitý jako elektrický proud nebo voda.

Americký prezident kampaň za rozšíření internetové sítě přirovnal k akci ve 30. letech, kdy prezident Roosevelt rozhodl zavést elektřinu do všech farem. Drtivá většina jich totiž zatím byla bez proudu.

Díky kampani za čtyři desítky miliard dolarů získá přístup k internetu přes osm a půl milionu rodin, živnostníků a organizací. Nedostatečné pokrytí Ameriky internetem se ukázalo při covidové pandemii, kdy se velké množství dětí nemohlo účastnit online vyučování. Neměly připojení.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme