Společnost SpaceX slaví úspěšný start rakety Falcon 9. Do vesmíru vynesla nákladní loď už podruhé

Z mysu Canaveral úspěšně odstartovala raketa Falcon 9 s nákladní lodí Dragon. Páteční start byl první, při kterém společnost SpaceX použila raketu z dřívější úspěšné mise. Modul Dragon teď míří k Mezinárodní vesmírné stanici, kam nese zásoby a vědecký materiál.

Florida Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úspěšný start pro SpaceX znamenal důležitý mezník pro snahy používat k letům rakety opakovaně. Velícím střediskem se několikrát rozezněl hlasitý potlesk a jásot, hlavně ve chvíli, kdy se raketa Falcon 9 bez komplikací vrátila na zem. Na členech velícího týmů byla znát úleva, SpaceX totiž musela několikrát start odložit kvůli dodatečné kontrole palubních systémů.

Nákladní loď Dragon je teď na cestě k Mezinárodní vesmírné stanici, kam by měla dorazit v neděli. Podle televize CNN jsou na palubě modulu i semena sladovnického ječmene – údajně pro výzkum možné výroby piva ve vesmíru.

Vesmírnou loď Falcon 9 vyslala SpaceX na oběžnou dráhu už letos v lednu. Šlo o první start od výbuchu v roce 2016, kdy raketa při rutinním startu na Floridě expolodovala. Úkolem lednového vzletu bylo otestovat bezpečtností úpravy v palivových zásobnících, zároveň Falcon na oběžnou dráhu vynesl deset satelitů.

Marie Machytková, mis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme