Společnost SpaceX slaví úspěšný start rakety Falcon 9. Do vesmíru vynesla nákladní loď už podruhé

Z mysu Canaveral úspěšně odstartovala raketa Falcon 9 s nákladní lodí Dragon. Páteční start byl první, při kterém společnost SpaceX použila raketu z dřívější úspěšné mise. Modul Dragon teď míří k Mezinárodní vesmírné stanici, kam nese zásoby a vědecký materiál.

Florida Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úspěšný start pro SpaceX znamenal důležitý mezník pro snahy používat k letům rakety opakovaně. Velícím střediskem se několikrát rozezněl hlasitý potlesk a jásot, hlavně ve chvíli, kdy se raketa Falcon 9 bez komplikací vrátila na zem. Na členech velícího týmů byla znát úleva, SpaceX totiž musela několikrát start odložit kvůli dodatečné kontrole palubních systémů.

Nákladní loď Dragon je teď na cestě k Mezinárodní vesmírné stanici, kam by měla dorazit v neděli. Podle televize CNN jsou na palubě modulu i semena sladovnického ječmene – údajně pro výzkum možné výroby piva ve vesmíru.

Vesmírnou loď Falcon 9 vyslala SpaceX na oběžnou dráhu už letos v lednu. Šlo o první start od výbuchu v roce 2016, kdy raketa při rutinním startu na Floridě expolodovala. Úkolem lednového vzletu bylo otestovat bezpečtností úpravy v palivových zásobnících, zároveň Falcon na oběžnou dráhu vynesl deset satelitů.

Marie Machytková, mis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme