‚Hitler je nevinný.‘ Za nevhodnými příspěvky na twitterovém účtu šéfa Twitteru stojí neznámí hackeři

Na twitterovém profilu výkonného ředitele Twitteru Jacka Dorseyho se večer objevilo několik rasistických tweetů či příspěvek obhajující vůdce nacistického Německa Adolfa Hitlera. Mluvčí sociální sítě krátce na to potvrdil, že účtu s více než čtyřmi miliony sledujících se zmocnil neznámý pachatel či pachatelé. Twitter incident vyšetřuje, urážlivý obsah z profilu po zhruba 20 minutách zmizel.

San Francisco Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jack Dorsey | Foto: Toby Melville | Zdroj: Reuters

„Uniká mi tady něco, nebo Jacka (Dorseyho) hacknuli?“ tázal se na twitteru odborník na sociální sítě Matt Navarra, když se na účtu šéfa sociální sítě kolem 22.00 SELČ objevil příspěvek s urážlivým označením pro Afroameričana.

„Ano, Jackův účet byl narušen. Pracujeme na tom a vyšetřujeme, co se stalo,“ odpověděl o několik minut později mluvčí Twitteru Brandon Borrman.

Mluvčí Twitteru Brandon Borrman povrdil, že byl účet Jacka Dorseyho hacknutý | Foto: Jim Bourg | Zdroj: Reuters

Kromě vulgárních výroků někdo ve jménu Dorseye zveřejnil například i slova „Hitler je nevinný“ a sdílel tweet o tom, že „nacistické Německo neudělalo nic špatného“.

Na profilu šéfa Twitteru se také objevilo jméno skupiny Chuckling Squad, která je podle zpravodajského webu Axios spojována s několika podobnými incidenty, které mířily na „internetové celebrity“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme