Twitter umožní finančně podpořit autory příspěvků, spouští funkci ‚sklenice na spropitné‘

Internetová sociální síť twitter se rozhodla spustit novou funkci, která uživatelům umožní jednoduše zasílat peníze autorům příspěvků, aby tak ocenili jejich činnost. Funkce s označením Tip Jar (sklenice na spropitné) je podle twitteru novým způsobem, jak se uživatelé mohou vzájemně podporovat.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peníze prostřednictvím nové funkce mohou posílat všichni uživatelé, přijímat je ale zatím může pouze skupina vybraných uživatelů (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Peníze prostřednictvím nové funkce mohou posílat všichni uživatelé, přijímat je ale zatím může pouze skupina vybraných uživatelů, která zahrnuje například novináře, experty a zástupce neziskových organizací. Tato skupina by se však měla časem rozšiřovat.

Trump si našel náhradu za twitter. Příspěvky publikuje na vlastních internetových stránkách

Číst článek

Nová funkce přidává na twitterové profily vybraných uživatelů malou ikonu. Kliknutím na tuto ikonu, která se zatím zobrazuje pouze na mobilních zařízeních, se ostatním uživatelům otevře nabídka platebních služeb, které pak mohou k zaslání peněz majiteli profilu využít.

„Tip Jar je jednoduchou cestou, jak podporovat úžasné hlasy, které vytvářejí konverzaci na twitteru. Je to první krok v naší práci na tvorbě nových způsobů, jak mohou lidé získávat a poskytovat podporu, a to prostřednictvím peněz,“ uvedla společnost Twitter.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme