Logo Twitteru se změnilo z modrého ptáčka na bílé X, Musk ho promítal i na centrálu v San Francisku

Symbolem sociální sítě Twitter je místo dosavadního modrého ptáčka nově bílé X na černé ploše. Nové logo představil majitel firmy Elon Musk a šéfka podniku Linda Yaccarinová. Logo se změnilo na oficiálním profilu twitteru a písmeno X promítli na firemní centrálu v San Francisku. Název profilového účtu ale zůstává stále „@twitter“ a dosavadní logo s modrým ptáčkem je k vidění na celém webu i v aplikaci.

San Francisco Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oficiální profil twitteru s novým logem

Oficiální profil twitteru s novým logem | Zdroj: Reuters

Změna loga je součástí Muskovy snahy o změnu názvu twitteru. S přejmenováním by Musk zahodil více než 15 let starou a celosvětově známou značku s vysokou hodnotou, informují tiskové agentury. Musk je však odhodlán projekt dokončit. Když youtuber Marques Brownlee napsal, že bude službu nadále nazývat Twitter, Musk odpověděl: „Ne na dlouho.“

Twitter obvinil Metu, že využila ‚know-how‘ jeho bývalých zaměstnanců pro vytvoření aplikace Threads

Číst článek

Miliardář a majitel automobilky Tesla a dalších firem koupil společnost Twitter loni v říjnu zhruba za 44 miliard dolarů (tehdy asi bilion Kč). Už na jaře převedl tuto online službu do nové společnosti X Corp.

Webové stránky x.com jsou od neděle přesměrovány na twitter. Funguje to i v případě, že se k webové adrese přidají názvy jednotlivých profilů. Mohlo by přitom jít o první krok k přechodu z adresy twitter.com na adresu x.com, uvedla agentura DPA.

Musk v minulosti opakovaně prohlašoval, že chce Twitter rozšířit na platformu nazvanou X, což má být superaplikace s nejrůznějšími funkcemi po vzoru například čínského WeChatu. Kromě udělení licencí na převody peněz ve třech státech USA ale v tomto směru nebyly oznámeny téměř žádné kroky.

Musk o víkendu oznámil, že se „brzy rozloučíme se značkou Twitter“. Musk ale rád provokuje – už v dubnu nechal logo twitteru na několik dní nahradit symbolem recesistické digitální měny dogecoin.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme