Britská policie vkládá do dopravní aplikace Waze falešná hlášení, řeší tím nedostatek financí

Policie v britském hrabství Surrey přiznala, že do mobilní dopravní aplikace Waze záměrně přidává falešná hlášení o policejních kontrolách na silnici. Snaží se tak přimět řidiče, aby na nebezpečných úsecích zpomalili. Ve skutečnosti ale na místě kontroly nejsou a policie tím řeší nedostatek finančních prostředků. Informovala o tom stanice BFM TV.

Tento článek je více než rok starý.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo Waze

Waze si ve Velké Británii kromě řidičů oblíbili také policisté. Ti do oblíbené mobilí dopravní aplikace přidávají falešná hlášení o policejních kontrolách. | Zdroj: Reuters

„Rozhodně na Waze nedáváme upozornění na policejní kontroly na náhodná místa. Ne, nikdy,“ napsala dopravní policie na twitteru a prohlášení doplnila mrkající ikonou značící ironii. „Snadný způsob, jak přimět řidiče zpomalit. Díky, Waze,“ píše policie.

Kde má policie měřit rychlost? Češi mohou na internetu navrhovat problematická místa

Číst článek

Aplikace Waze je založená na sdílení informací samotnými motoristy. Upozorňuje na rychlostní omezení nebo nehody a nabízí nejrychlejší trasu. Řidiči ji ale také využívají k upozornění ostatních na místa s policejními kontrolami nebo radary, což podle policistů maří jejich práci.

Policie v Surrey svou neobvyklou metodu obhajuje, hlášení dává do míst, která jsou nebezpečná nebo na nich často dochází k nehodám. Snaží se tak upozornit řidiče na hrozící nebezpečí a přinutit je zpomalit.

Fiktivní kontroly obvykle v aplikaci vydrží zhruba deset až 20 minut, než řidiči upozorní na jejich klamnost. I pár minut je ale podle policistů dobrých a řidiči navíc nikdy nemohou vědět, které kontroly jsou pravé a které falešné.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme