Hardwarová chyba a problém se zdroji energie. Čtvrteční výpadek chce Vodafone kompenzovat daty

Rozsáhlý výpadek služeb mobilního operátora Vodafone ve čtvrtek způsobily technické chyby. Mobilní síť zasáhla hardwarová chyba v ústřednové části, problém s nedostupností televizních služeb zapříčinil podle mluvčího Ondřeje Luštince problém hlavního i záložního zdroje energie.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V ústřednové části mobilní sítě se stala neočekávaná hardwarová chyba

V ústřednové části mobilní sítě se stala neočekávaná hardwarová chyba | Zdroj: Profimedia

Síť Vodafonu postihl několikahodinový výpadek služeb ve čtvrtek zhruba mezi 14.00 a 18.00. Týkal se hovorů, mobilních dat, pevné sítě i televize. Problémy se objevovaly po celém území Česka.

Vodafone se potýkal s výpadkem sítě. Zákazníkům nefungovala mobilní data, volání ani televize

Číst článek

V ústřednové části mobilní sítě se stala podle Luštince neočekávaná hardwarová chyba. Ta následně způsobila přetížení řídicích prvků sítě. „V současné době technický tým pracuje na eliminaci podobných událostí do budoucna,“ dodal mluvčí.

Výpadky v televizních službách měla na svědomí odběrová špička, která vyřadila z provozu hlavní a záložní technologii (headend) pro distribuci digitálního televizního signálu UPC TV a Vodafone TV. Zároveň byla hlavní i záložní aktivní technologie poškozena, a proto také nebylo možné zpětné přehrávání vysílání.

„V provozu pevné sítě jsme nepocítili pokles a žádný prvek sítě neměl výpadek. Někteří klienti mohli mít ale problém s novým přihlášením do sítě,“ doplnil Luštinec.

Vodafone jako kompenzaci výpadku nebude během pátku odečítat svým zákazníkům data z mobilních tarifů. Opatření se týká jak firemních, tak nefiremních zákazníků, tarifů i předplacených karet.

Vodafonu loni v Česku stoupl počet mobilních zákazníků na 3,989 milionu a počet přípojek vysokorychlostního internetu na 552 000. Operátor také koncem března spustil vlastní placenou internetovou televizi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme