Facebook odstranil bezpečnostní chybu ve WhatsAppu. Umožňovala hackerům převzít kontrolu nad aplikací

Společnost Facebook odstranila bezpečnostní chybu z komunikační aplikace WhatsApp, kterou vlastní. Chyba umožňovala hackerům převzít kontrolu nad aplikací, když uživatel přijal příchozí hovor, informovala ve středu agentura Reuters.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aplikace WhatsApp | Foto: CC0 Creative Commons | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Chyba v zabezpečení, která ohrožovala komunikátor na platformách Android a Apple, byla objevena koncem srpna. Facebook opravu oznámil ve středu v reakci na zprávy technologických webů ZDNet a The Register, které uvedly, že firma bezpečnostní nedostatek odstranila počátkem tohoto měsíce.

80 procent Čechů podle průzkumu na internetu používá denně sociální sítě. Instagram u nich dohání Facebook

Číst článek

„Běžně spolupracujeme s bezpečnostními experty z celého světa, abychom zajistili, že WhatsApp je bezpečný a spolehlivý,“ sdělil agentuře Reuters provozovatel WhatsApp.

Nejmenovaný pracovník WhatsAppu, který se problému věnoval, uvedl, že neexistuje žádný důkaz, že by hackeři chybu zneužili. Stejného názoru je i společnost Google, jejíž výzkumník se na odhalení chyby podílel.

Aplikaci WhatsApp využívá zhruba 1,2 miliardy lidí a v řadě zemí je považována za klíčový komunikační i obchodní nástroj. Službu v roce 2014 získala za 19 miliard dolarů (nyní více než 426 miliard korun) společnost Facebook.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme